238
Mirklis

2.a un 2. klases radītās Muzikālās vēstules. Paldies skolotājai Kintijai Dreimanei!

 
 

1.b klases veidotie dienas un nakts modeļi. 

 
 
   
Arī attālināti nopietni mācāmies.
Šajā laika posmā 3.a klasei tapuši vairāki interesanti projekti, piemēram: "Izaudzē savu augu!", "Mana vizītkarte", putnu ligzdu vērošana "Caur kameras aci". Aicinām ielūkoties latviešu valodas un ētikas kopdarbā "Skaisto lietu pasaulē".
Skolotāja Ingūna.
 
 

 
Attālinātajās mācībās 3.b klase veic radošus uzdevumus matemātikā. Pēc dotā shematiskā zīmējuma tika veidoti taisnstūra skaldņa modeļi! Savukārt 4.b klasē kāds čakli  matemātikā risina 'cieto riekstu', darbojoties praktiski-zīmējot,izgriežot.Tā tiek atrasta pareizā atbilde!
 
 

   Apgūstam mājās mācību tēmas matemātikā!
4.b klases skolēni mācās noteikt un aprēķināt taisnstūra laukumu. Darbojamies praktiski.Un lūk, mēram un aprēķinām cik kvadrātdecimetru ir liels rakstāmgalds un kāds laukums ir savai istabai!
 
 

21.02.2020. - Getliņi. Izrādās, tas nav vienkārši atkritumu pārstrādes punkts. Tā ir vesela pasaule, pilna zināšanu, jautājumu un brīnumu. Vienlīdz interesanta kā lieliem, tā maziem. Taču pati galvenā un svarīgākā bija 6.b klases atklāsme: "Skolotāj, mēs domājām, ka tā būs vienkārši ekskursija, taču mums reāli bija 4 stundas: vēsture, sociālās zinības, dabaszinības un matemātika!"  Projekta "Mācāmies ārpus skolas" mērķis ir sasniegts!
   Attēlos: 3.a un 6.b klase kopā ar skolotājām Dainu Bojāri un Ingūnu Strautiņu zinoša gida Naura vadībā pilnveido zināšanas vides aizsardzībā.

 
 

21.02.2020. - 10. klase dodas mācīties ārpus skolas uz Ķeguma HES.
 
 
   
   Cik liels ir kvadrātmetrs? Kas lielāks: hektārs vai kvadrātkilometrs? Un kas vispār ir ārs? To visu, protams, var izlasīt grāmatā, taču daudz interesantāk ir pagatavot kvadrātmetru pašam, saprast, kā dzīvē "darbojas" laukuma aprēķināšanas formula, iegūt rezultātu sadarbojoties visiem kopā un galu galā secināt: "Tad, redz, cik liels tas ārs!" Tā laukuma mērīšanas pamatus matemātikas stundā kopā ar skolotāju Ingūnu apguva 5.klašu skolēni.
 
 

 
Šajos Ziemassvētkos 4.b klase devās ciemos pie hercogienes Dorotejas uz Jelgavas pili, kur sirsnīgā svētku noskaņojumā bērni darbojās piparkūku rotāšanas darbnīcā, rakstīja vēstules un apsveikumus saviem mīļajiem. Svīnīgi pils Sudraba zālē tika saņēmta 1.semestra liecība!
 
 

12.11.2019. - Valsts svētku nedēļā 4.b klase devās uz Latvijas Republikas Saeimas ēku, lai tuvāk iepazītu Latvijas parlamenta darbu, kā arī Saeimas nama arhitektūru un vēsturi. Skolēniem tika dota iespēja tikties ar Saeimas deputātiem un amatpersonām. Klasei bija interesanta un izzinoša ekskursija.
 
 

04.11.2019. – 5.b klase apmeklēja skolas somas pasākumu “Stunda Ziedoņa klasē”. Skolēni iepazinās ar Imanta Ziedoņa personību un daiļradi, attīstīja audiovizuālo uztveri un prasmi strādāt ar tekstu. Stundas centrālais notikums ir izlaušanās no istabas, kas balstīta uz Imanta Ziedoņa pasakām. Tā ir istaba ar dažādiem uzdevumiem, tā ir kā spēle, kuras mērķis ir, atrisinot savstarpēji saistītu uzdevumu virknējumu, pēc iespējas ātrāk izkļūt no istabas.

 
 
 

Katru vasaru 4.b klases skolēni lasa grāmatas!
   Par izlasīto tiek veidota grāmatu prezentācija - kam plakāts, kam savs žurnāliņš! Klasē rādām un stāstām par savām vasaras grāmatām, tiek izveidots arī grāmatu galds, kur visi var aplūkot, pašķirstīt un palasīt klasesbiedru izvēlēto vasaras lasāmvielu.

 

 
 

 

01.11.2019.“Arēnā Rīga” 4.b klase piedalījās LOK organizētās programmas “Sporto visa klase” aizraujošā un plašajā atklāšanas ceremonijā, lai dotu startu programmas 6.sezonai. 4.b klase ar klases audzinātāju Ingrīdu Rimšāni un sporta skolotāju Kasparu Liekmani jau otro gadu darbojas projektā, piedalās sacensībās, aktīvi sporto 5 sporta stundās nedēļā!
   Pirms projekta svinīgās atklāšanas agrā rīta stundā klase ar saviem skolotājiem devās uz “Arēnu Rīga”, lai piedalītos TV sižetu tapšanā par projektu "Sporto visa klase" raidījumā LNT 900 sekundes un Rīta panorāma.

 
 

30.10.2019. - Mēs -10.klase kopā ar skolotājām Vitu un Inesi devāmies uz mežu, kur mums notika āra nodarbība - pētījums. Pētnieciskais darbs norisinājās grupās, katrai grupai bija jāizpēta 2 dažādi parauglaukumi, tie jāraksturo, jāizmēra. Koku garumu mēs mērījām ar Bormaņa spieķīša palīdzību. Īsi pirms došanās atpakaļ uz skolu ikviens no mums varēja doties apskatīt Salaspils memoriālu. Lai klasē varētu uzzīmēt pētāmās teritorijas plānu, mēs mežā atrodoties noteicām koordinātas parauglaukumiem un azimutu kokam, kas atrodas parauglaukuma centrā. Atbraucot uz skolu sākām veidot prezentācijas par iegūtajiem datiem.
 
 

16.10.2019 -  5.B klase brauca uz pirmo no četriem tēmās ,,Mūzika Tev”, koncertu Rīgas Kongresu namā. Arī šogad “Mūzika Tev” pieaicināti kvalitatīvi mūziķi un izpildītājmākslinieki, kuru starpā ir gan Latvijā pazīstamas skatuves zvaigznes, gan arī jaunākās paaudzes orķestri, kori un solisti. 

Šoreiz skanēja “Zelta džezs” ar Latvijas Radio Big Bandu,  Ralfu Eilandu, Kristīni Prauliņu un Dinaru Rudani, kurus  klausijās enerģijas pilni 5.B klases skolēni!

 
 
 

11.10.2019. -  8.b klase izbaudīja Siguldas rudens skatus un izmēgināja savus spēkus "Tarzāna" gaisa takās. Darbojamies komandā, atbalstījām viens otru, pārvarējām savas bailes un jautri pavadījām laiku kopā.   
 
 
 

09.10.2019. - Kādā rudenīgā dienā 7.a klase devās ekskursijā uz vēju pilsētu - Liepāju, kur jutām arī vēju!
   Vispirms devāmies apmeklēt Liepājas Karostas cietumu. Tas tik bija viens varens piedzīvojums! Vienaldzīgo nebija, un emocijas sita augstu vilni. "Drošības apsvērumu" dēļ fotografēt teritorijā nedrīkstēja, protams, mums nācās to respektēt. Šeit izbaudījām,kāda ir bijusi attieksme pret ieslodzītajiem. Turpat cietumā baudījām arī siltas pusdienas, lai atgūtu spēkus Liepājas fortu apskatei. Vispirms devāmies aplūkot Redānu, kur 1919.gada 14. novembrī notika izšķirošas Brīvības cīņas. Kā pastāstīja gide, mēs bijām vieni no pirmajiem šīs vietas apmeklētājiem. Aplūkojām šogad atklāto pieminekli Karostas komandantam virsleitnantam Robertam Radziņam. aplūkojāmšeit tapušos mākslas darbus. Ceļā uz autobusu sastapām arī zalkti! Tālāk mēs devāmies aplūkot Ziemeļu fortus tuvāk jūrai. Par nožēlu jāatzīst, ka šis objekts pamazām pazūd, izskaloto krastu dēļ, tas pamazām sabrūk. Šeit, jūras krastā, arī izjutām vēja varenību!
Diena bija aizraujoša! Dodieties apmeklēt Liepāju!
 
 

Dāvana skolai!
 Mācoties 1. klasē, mēs 4.b klase - skolas pagalmā pie interešu centra iestādījām šķirnes ābelīti "
Tīna". Tagad mums ir klases tradīcija 12. oktobrī svinēt "Tīnadzimšanas dienu ar kopīgu fotografēšanos! Te nu ir visu četru gadu foto!

 
 

11.10.2019. - 10. klase  iepazinās ar luminiscējošo krāsu tehnikas izmantošanu glezniecībā un izklaidējās Līvu akvaparkā!
 
 

08.10.2019. - 1.b klases rudens ekskursija “Zanzibārā”. Komandas spēles, radošās darbnīcas, orientēšanās, ugunskurs.

 
 

7.10.2019. - 4.b klase un sk.Kaspara sporta pulciņa dalībnieki piedalījās videoklipa tapšanā - Rimi atbalstītajam konkursam “Sporto labākai dzīvei”! Konkursa pieteikuma videosižetā skolēni veica dažādas netradicionālas sportiskas aktivitātes.
Video tiks ievietots mājaslapā www.rimi.lv!
 
 

05.10.2019. -  1.a klase kopā ar vecākiem devās ekskursijā.
Pabijām Bauskā, aplūkojām Bauskas pili.
Biržos bijām pie ezeriem, uzkāpām skatu tornī. Visbeidzot apmeklējām senās tehnikas muzeju.
 
 

01.10.2019. - Viena diena Biržos - jauka, saulaina, piepildīta.

 
 

 

30.09.2019. - 4.b klase devās neparastā piedzīvojumā uz 'Mošķu mežu' Ķekavā, kur vairāku stundu garumā, sadaloties 3 jautrās grupiņās veica komandas veidošanas uzdevumus un piedalījās klases draudzīgās saliedēšanas stratēģiskajās spēlēs! Diena tika piepildīta ar aizrautību, prieku un gardu pikniku!

 
 

26.09.2019. - 4.a klases rudens ekskursija bija Līgatnē. Aktīvi pavadījām laiku “Tīklu parkā”, gatavojām vannas bumbas “Amatnieku mājā". Izzinājām Līgatnes alas.

 
 

25.09.2019. -  5.a klase devās mācību ekskursijā uz AHHAA centru Tartū. Apmeklējām planetāriju, noklausījāmies aizraujošu stāstu par planētām un visu, kas atrodas Saules sistēmā. Eksperimentējām ar skābēm, prognozējām, pierādījām... Izklaidējāmies zinātniski!
 
 

17.09.2019. - 6.a klases ekskursija uz Ķekavu, Zanzibaru.
Ekskursijas mērķis: klases saliedēšana.
Uzdevumi: 1. Klasei saliedējoši uzdevumi, piedaloties "Misijā mežā"
2. Pastaigas mežā.
   Ekskursija bija izdevusies. Misiju vadīja divi atraktīvi jaunieši, darbojoties un vadot klasi saliedējošās spēlēs un uzdevumos.
 
 

24.09.2019. -  7 b klase devās ekskursijā uz Biržiem. Ekskursija bija piedzīvojumiem bagāta.  Ekskursijā   mūsu klase uzzināja ko taisa no aitu vilnas, kā cērpj aitas un ko ar to dara, kā spēlē apvienotu golfu un futbolu u.c. lietas par vietām uz kurām aizbraucām. Tāpat neaizmirstamus iespaidus guvām no 32 m augstā skatu torņa. Manuprāt šī bija ļoti interesanta ekskursija.

 
 

23.05.2019. -  Seši 8.a klases skolēni un sk. Margarita piedalījās projekta “Es un Ķengarags” pirmajā kārtā, iepazīstot Maskavas ielas vēsturi.
Ekskursiju vadīja Rīgas centra bibliotēkas filiāles “Rēzna” galvenā bibliotekāre Sandra Reinbaha. 
 
 

3.b klase - čaklie dabas pētnieki!
   Dabaszinību stundās un mājās visi 3.b klases skolēni veica pētījumus un eksperimentus dabaszinībās.Tika no sēklām un augu daļām audzētas dārza puķes, tomāti, gurķi, ķirbji, paprika un citi dārzeņi. Par savu veikumu skolēni veica secinājumus, dalījās pieredzē ar klasesbiedriem.
 
 
 
    
Vai gaļā, sierā, maizē un graudos ir tauki? Un, vai tiešām banānos ir ciete? Kā to var uzzināt? Tikai praktiski pārliecinoties.
5.b klases skolēni kopā ar sk. Ingūnu dabas zinību stundā nosaka cietes un tauku esamību augu un dzīvnieku valsts produktos. Atklājumi seko cits aiz cita!
 
 

05.12.2018. -  mūsu skolēni tikās ar Lietuvas Republikas prezidenti D. Gribauskaiti Viļņā . Kopā krāsojam piparkūkas. Apmeklējam J.  Basanavičiui pieminekli .
Paldies prezidentei par ielūgumu!
 
 

02.11.2018. -  4.a klase apmeklēja Latvijas Ugunsdzēsības muzeju. Bērni ar interesi noklausījās gides stāstījumā, uzdeva vairākus jautājumus. Pielaikoja ugunsdzēsēju ekipējuma atsevišķas formas daļas, kā arī izmēģināja savus spēkus darbojoties ar šļūtenēm.

 
 

16.10.2018 -  Zelta rudens pilnbriedā 6.a klase devās ekskursijā uz Āraišu arheoloģisko parku. Šeit bērni secīgi izdzīvoja vēstures posmus, sākot no bronzas laikmeta līdz viduslaikiem. Uzzinājām par cilvēku sadzīvi katrā no vēstures periodiem: akmens, bronzas, dzelzs un viduslaikos. 
Aplūkojām autentiski atjaunotās Āraišu vējdzirnavas, Latvijā esot vienīgās, kas darbojas.
Izzinājuši vēstures faktus, devāmies apmeklēt kamieļu parku "Rakši".
Diena bija izdevusies! Saulainais laiks un piedāvātā ekskursija viens otru lieliski papildināja!
 
 

29.09.2018. - Rīgas Lietuviešu vidusskolas 9.a klases skolēni ar skolotājiem

Edīti Teterovsku un Rolandu Žalnieriu devās ekskursijā uz Kauņu. 

 
 

 

26.09.2018 - 4.a klase devās ekskursijā. Apmeklējām stalli “Majrozes”. Bērni ieguva zināšanas par zirgu kopšanu, kā arī iejutās jātnieka lomā. Ciemojāmies ģimenes uzņēmuma “Siguldas saldējums” kafejnīcā. Zinām no kādā sastāvdaļām tiek gatavots visgaršīgākais saldējums. Katrs bērns izlocīja origami saldējumu, kā arī nogaršoja sev tīkamu saldējumu. Ekskursijā guvām jaunas zināšanas un iespaidus.

 
 

 
<<
Jūnijs 2023
>>
P
O
T
C
P
S
Sv
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
eXTReMe Tracker