Skolas muzejs „Lietuvieši Latvijā un lietuviešu izglītība Latvijā”.
2002.gadā tika atvērts skolas muzejs, kurā tika izvietota vēsturisku lietuviešu izglītības dokumentu Latvijā ekspozīcija ar interesantiem dokumentiem, fotogrāfijām, mācību grāmatām. Tika noformēti stendi, pasūtītas jaunas mēbeles un plaukti, kur tika izvietoti vēsturiskie lietuviešu dzīves Latvijā materiāli. Ļoti interesantas ir avīzes „Rīgas Balss” un „Lietuviešu balss” no 1905., no 1930.gadiem.
Protams, ozolam ir dziļas un stipras saknes, tāpēc mēs saprotam, ka mūsu jaunais muzejs nevar sākties ar skolas dibināšanu – bija jāatklāj vēstures lappuses. Mēs sameklējām daudz interesantu datu par lietuviešu dzīvi un izglītību Latvijā – jau no 1905. gada. Šajā darbā bija iesaistīti skolēni, skolotāji un arī lietuvieši, kas Latvijā dzīvo jau ļoti sen – ir izauguši viņu bērni un mazbērni. Lietuviešiem ir divas dzimtenes – Lietuva un Latvija. Mēs esam divas baltu tautas. Valoda un etnokultūra ir ļoti tuva un līdzīga.
Jau no pirmās skolas dibināšanas dienas muzejā glabājas visas klašu fotogrāfijas, skolas darbības aprakstītas, ierakstītas diskos. Katru gadu tiek fotografētas klases, dažādi pasākumi, ciemiņu viesošanās skolā, noformēti stendi par skolas dzīvi ir izvietoti arī skolas gaiteņos – tas ir mūsu muzeja turpinājums.
Pašlaik notiek jauno muzeja telpu noformēšana. Tur jau ir izvietotas visas 12 skolas izlaidumu fotogrāfijas. Ir domāts aprakstīt katra izlaiduma bijušo skolēnu dzīves ceļu, viņu darbus un panākumus. Tas viss top un drīz būs visiem pieejama ekspozīcija.
Jaunajā telpā ir noformēta viena muzeja siena ar mūsu skolas skolotāju foto, top albums, kur būs katra skolotāja dzīves apraksts, viņa darbs Rīgas Lietuviešu vidusskolā. Starp viņiem ir daudz ievērojamu personību rajonā un pilsētā.
Top atsevišķa muzeja istaba ar etnopriekšmetiem – aušanas un vērpšanas iekārtas, mājas saimniecības piederumi: sviesta gatavošanai, piena „centrifūgas”, dažādas pūra lādes, kur tika glabāti apģērbi un veļa, daudz visādu drēbju un dvieļu „mākslas darbi”, pakaramie, dažādi rāmji spoguļiem un gleznām. Savākti tautas jostu dažādu izmēru paraugi un izmantošanas iespējas…