Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi.

LV-1057 Riga, Bultu 5 +371 67131506 E-pasts: rlvs@riga.lv, Prūšu iela 32, +371 67474672 

LS1.jpg
LS2.jpg
SākumsPAR SKOLUPar mumsSkolas vēsture
No content to show!
 
 

Skolas vēsture

 RĪGAS LIETUVIEŠU VIDUSSKOLA

Rīgas Lietuviešu vidusskola ir dibināta 1991. gadā. Līdz ar skolas dibināšanu atdzima arī lietuviešu tradīcijas un kultūra, svētku svinēšana un atceres dienu pieminēšana. Skolā viesojas mākslinieki, dzejnieki, Lietuvas etnogrāfiskie ansambļi. Sāka darbu lietuviešu Izglītības un kultūras centrs.

Skola aug un veidojas.

1995. gada 4. jūlijā Rīgas domes lēmums Nr.1940 apstiprina Rīgas Lietuviešu pamatskolas izveidošanu. Par skolas direktori tiek nozīmēta Aldona Treija.

2000. gada 1. septembrī skola maina savu statusu un kļūst par Rīgas Lietuviešu vidusskolu.

2001. gada 1. septembris ir vēsturiska diena visai Lietuviešu vidusskolas saimei. Ar Vidzemes priekšpilsētas skolu valdes un Rīgas domes gādību skolēni mācības uzsāk jaunās telpās – Prūšu ielā 42a.

Skolā apgūstam latviešu, lietuviešu, angļu un vācu valodu. Mācību valoda ir valsts valoda. Mūsu skolēni sekmīgi piedalās gan skolas, gan Rīgas pilsētas mēroga konkursos, projektos un olimpiādēs. Skolai ir daudzveidīgas interešu izglītības tradīcijas. 2010. gadā ir atklāts interešu izglītības centrs. Audzēkņi aktīvi darbojas dažādos pulciņos: dejo, spēlē teātri, darbojas vizuālās mākslas studijā, LEGO pulciņā, dzied koros un ansambļos, trenējas basketbolā un volejbolā.

No 2001. gada ir iekārtots Rīgas Lietuviešu vidusskolas muzejs „Lietuvieši Latvijā un lietuviešu izglītība Latvijā”.

Lietuviešu skolā jau no darbības sākuma liela uzmanība bija pievērsta nacionālo tradīciju iedzīvināšanai un sakaru uzturēšanai ar vēsturisko dzimteni – Lietuvu. Regulāri tika atzīmēti nacionālie svētki un piemiņas dienas. Skolā viesojās etnogrāfiskie ansambļi no Viļņas, Kauņas un Panevēžas, no Lietuvas pienāca grāmatu un citu mācību līdzekļu sūtījumi.

Sevišķa uzmanība tiek pievērsta sarīkojumiem, kuru mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar latviešu kultūru, veicinot viņu integrāciju Latvijas sabiedrībā un vienlaikus izkopjot viņu nacionālo pašapziņu.

Skolā notiek tradicionālās dzejas pēcpusdienas, kurās piedalās Latvijas dzejnieki Valdis Rūja, Knuts Skujenieks, kurās arī skolēni deklamē dzejoļus latviešu, lietuviešu un citās valodās.

Lietuvieši ar savu darbību Latvijā apliecina lojalitāti pret latviešu tautu, kuras zemē tā atrodas. Lietuvieši aktīvi piedalījās cīņā par neatkarību kopā ar latviešiem. Lietuvieši integrējas Latvijas sabiedrībā, vienlaikus nezaudējot sakarus ar Lietuvu.