Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi.

Bultu iela 5 - tālrunis +371 67131506, Prūšu iela 32 - tālrunis +371 67474672, E-pasts: rlvs@riga.lv

LS1.jpg
LS2.jpg
No content to show!
 
 

Rīgas Lietuviešu vidusskolas pirmskolas bērnu (5.-6.gadu) estētikas skolas „Gudrutis“

Rīgas Lietuviešu vidusskolas pirmskolas bērnu (5.-6.gadu) estētikas skolas „Gudrutis“. Skolotājas Rasa Danileviča un Regina Kriščiūnaitė.
                       
Mērķis:
Veicināt aktīvu, pārliecinātu par sevi un savām spējam bērna personības attistību, izkopt bērnā zinātkāres motivāciju, kas radītu priekšnoteikumus tālākājām veiksmīgām skolas gaitām.
Uzdevumi:
1)Nodrošināt bērniem drošu, dzīvespriecīgu un radošu pirmsskolas vidi un apstākļus.
2)Veicināt aktīvu komunikāciju un sadarbību ar vienaudžiem un pieaugušajiem, attīstīt emocionālo, sociālo un kultūras pieredzi.
3)Veicināt bērna runas un valodu (lietuviešu, latviešu) attistību, kā komunikācijas, izziņas līdzekli, lai radītu priekšnoteikumus lasītprasmes un rakstības attīstīšanai, veicināt vajadzību pēc grāmatām.
4)Izzināt un cienīt nacionālās tradīcijas.
Estētikas skolas darba principi:
1)Pozitīvo vērtību izveide. Apzināt pozitīvās vertībs, audzināt un nostiprināt tās bērnā. Veicināt pozitīvo domāšanu.
2)Sociokultūras apzināšānās. Mācību programma ir vērsta uz bērna nacionālās identitātes apzināšānos, sociālās, kultūras kompetenču attīstību.
3)Mērķtiecīgums. Programma ir saskaņota ar pirmskolas un pirmās klases mācību programmu, tā, lai bērnam ir līdzsvarota pāreja no ģimenes vai pirmsskolas izglītības iestādes uz mācībām vispār izglītojošā skolā.
Mācību apguves procesā  galvenais priekšnoteikums ir rotaļa.
Bērnu un pedagogu sadarbība veicina bērnu radošumu, bagātina pieredzi, palīdz pārņemt kultūras vērtības.
Estētikas skolas kompetenču grupas:
1)Sociālā kompetence - dzīvot un būt  kopā.
Bērns mācās atzīt un pieņemt citu bērnu uzmanību, interesējas  par cita  rotaļlietām, idejām, domām, jūtām, mācas klausīties un dzirdēt, atbildēt uz jautājumiem.
2)Komunikācijas kompetence - uzklausīt, runāt, mēģināt lasīt, rakstīt, izteikt sevi un sazināties ar citiem.
Spēja runāt ar pieaugušajiem un bērniem latviski un lietuviski.
Bērns klausās  pasakas, mūziku, deklamē dzejoļus.
 
Šobrīt, Covid-19 apstākļos, mēs veidojam jaunus metodiskos materiālus un, atsākot mācības, nepacietīgi gaidīsim atgriežamies estētikas skolas „Gudrutis“ skolniekus!