Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi.

Bultu iela 5 - tālrunis +371 67131506, Prūšu iela 32 - tālrunis +371 67474672, E-pasts: rlvs@riga.lv

LS1.jpg
LS2.jpg
SākumsĀrpusstunu darbsInterešu izglītībaAdīšanas un tamborēšanas pulciņš.
No content to show!
 
 

Adīšanas un tamborēšanas pulciņš.

 Adīšanas un tamborēšanas pulciņš. Papīra locīšanas pulciņš. Leļļu gatavošanas pulciņš. Skolotāja Ausma Jaundžeikare.
 
Skolēniem katru nedēļu tiek aizsūtīts gatavojamais darbiņš. Saziņa notiek e-klasē un WhatsAppā. Trīs meitenes pamatā ada vai tamborē, 1. un 2.klašu skolēni trenē pirkstus un prātu papīra locīšanā. Protams, šajā procesā liela nozīme ir vecāku atbalstam, jo darbs ir attālināti. Ja darba procesā kādā vietā nav nepieciešamā materiāla, tad līdz rezultātam skolēns var arī nenokļūt. Vecākiem ir jāsaprot, ka 1. un 2. klasē skolēnam ir jāpalīdz, ja viņš ko nesaprot. Radusies interese var noplakt, ja nav atbalsta.

Papīra locīšana palīdz attīstīt gan pirkstu veiklību, gan prāta darbību, loģisko domāšanu. Tas nozīmē, ka šādas nodarbes vispusīgi pilnveido un veidojas prasmes, kas citiem vienaudžiem var vēl nebūt. Prasme precīzi nomērīt, taisni nogriezt, savienot pareizi, lai iznākums būtu tāds, par ko pašam prieks. Un jo vairāk dara, jo vairāk un labāk sanāk. Šīs iemaņas noder arī citos priekšmetos - kā matemātika, dizains un tehnoloģijas, telpiskā modelēšana u.c. Arī adīšana un tamborēšana meitenēm veicina pirkstu veiklību un iemaņas, pagatavot sev vēlamas lietas. Savas prasmes attīstot, aizvien sarežģītākas lietas pašas var veidot. Tas noder veidojot dizainu gan apģērbam gan citām lietām. Šīs prasmes dzīvē ir ļoti noderīgas.

Šūšanas pulciņš. Šeit ir skolēni no 1.- 5.klasei. Pirmās klases skolēniem noteikti ir jāpalīdz vecākiem izpildīt darbu, jo bieži gadās problēmas ar diega ievēršanu adatā vai mezgla izveidošanu diegam. Jo vairāk atbalstam, jo ātrāk skolēns pats iemācās to izdarīt. Jāpalīdz arī izgriezt no auduma paredzētos laukumus. Attālinātajā darbā vecākiem ir ļoti jāatbalsta 1.un 2.klašu skolēni, lai viņi iesākto darbu spētu izdarīt līdz galam. Skolotājs var pakonsultēt, bet praktiski palīdzēt no attāluma nevar.

Saziņa arī notiek E-klasē un WhatsAppā. Pirmās iemaņas darboties ar diegu, audumu un šķērēm, noder arī iesaistoties citos pulciņos - kā piemēram "rotu gatavošana" vai "tekstils un dizains". Arī mājturības stundās šīs iemaņas ir nepieciešamas. Skolēni, paši darbojoties ar materiāliem, attīsta gan prasmes, gan fantāziju, gan loģiku. Ne vienmēr sanāk iecerētais, tāpēc svarīgi ir trenēt pacietību un saprast, kāpēc nav sanācis. Vajadzīgs iedrošinājums un atbalsts. Bet, ja skolēns tiek līdz gala rezultātam saviem spēkiem, ar nelielu atbalstu, tad viņam vairojas ticība sev un saviem spēkiem. Un ar laiku viņš varēs pats daudz ko paveikt pateicoties paša spēkiem un iemaņām.

Leļļu gatavošanas pulciņš.  Šajā pulciņā ir tikai 1. un 2. klases skolēni.  Tas arī ir saprotami, jo šajā vecumā ir arī vislielēkā interese par rotaļlietām. Ir multfilmu varoņi, kurus gribas atveidot, un vienkārši tāpat, gribas pagatavot sev mīļas lietas. Skolēni darbojoties saprot, kā veidojas rotaļlietai telpiska forma, kāda ir darbu secība, lai pagatavotu iecerēto. Ir skolēni, kam patīk darboties pēc parauga, bet ir arī, kas saprotot gatavošanas principu, paši izdomā, ko gribētu pagatavot. Vislielākā pacietība, protams, ir sašūt detaļas kopā. Vēl jau ātri un veikli to izdarīt nevar. Tātad, ir jāiedrošina, ir jāatbalsta. Bet, kāds prieks ir tad, kad rotaļlieta gatava!

Sadarbība notiek attālināti caur e-klasi un WhatsAppu, un bez vecāku atbalsta tas nav iespējams. Darbošanās šajā pulciņā attīsta prasmes telpiskā domāšanā - ģeometrijā, loģisko domāšanu attīsta un pirkstu veiklību. Kā arī veicina tēlaino domāšanu, jo parasti tiek izdomāts, ko pagatavotā rotaļlieta darīs, kā viņu sauks u.t.t. Ko ēdīs, ko ģērbs mugurā- vesela aina tiek izdomāta. Tiek izspēlēts teātris ar pagatavotajiem varoņiem.

Lego pulciņš. Skolotāja Inta Šīmane.

Lego  pulciņa  darbības  mērķis - rast ieinteresētību  skolēna  praktiskā  un  teorētiskā  izglītošanā,  un, līdz ar to - apkārtējās   pasaules  kopsakarību  izpētē.

Kādas iemaņas  un  spējas attīsta  darbošanās  šajā  pulciņā? Vispirms -Lego  pulciņš ir  radošuma  un  iztēles  attīstītājs.Šīs fantāzijas  un iztēles  realizācija  praksē.Tas vēlāk  var  noderēt  Vizuālās  mākslas  priekšmeta  veiksmīgākā  apguvē.

Lego  pulciņa   nodarbību  interesantākās  tēmas  veicina  tālāku  un detalizētāku  šīs  tēmas  izpēti. (Piem. tēmas  par  Latviju, Lietuvu  veicina  iedziļināšanos šo valstu  vēsturē, folklorā,  ģeogrāfijā.)

Tā  pakāpeniski  tiek  pilnveidots  skolēna  intelekts,  vērošanas  spējas  , attēlošanas  iemaņas.

Strādājot šajā   pulciņā,  svarīgi ,kā  attīstās   skolēna   kolektīvās  darbošanās  iemaņas un, tajā  pašā  laikā -  atbildība  par   savu rīcību  un  patstāvīgais  darbs.Šo  iemaņupilnveide  tiek  novērtēta  visos  mācību  priekšmetos. Caur  rotaļu  tiek  attīstīta  loğiskā  domāšana,  prasme  diskutēt  un aizstāvēt  savu  viedokli.