2023./2024.mācību gada norises
Programmas "Latvijas skolas soma" atgriezeniskā saite2023./2024. m.g. II semestris
Rīgas Lietuviešu vidusskola Atgriezeniskā saite2024./2025. I semestris
2022./2023.mācību gada norises
21. decembrī visas pirmās klases pulcējās skolas zālē, lai kopā ar biedrību "Kalnā kāpu gavilēt" ieskandinātu Ziemassvētkus. Pasākums izvērtās varen skaļš un jautrs - skolēni gāja rotaļās, dziedāja dziesmas, kopā ar pasākuma vadītājiem pārrunāja Ziemassvētku tradīcijas, ticējumus, runāja tautasdziesmas.
1.novembrī mūsu skolā viesojās smilšu kino mākslinieki. Skolēniem bija iespēja vērot smilšu kino priekšnesumu "Apkārt pasaulei". Nodarbības laikā skolēni kopā ar smilšu mākslinieci izdomāja un izveidoja savu stāstu.Katram skolēnam tika dota iespēja, kļūt par smilšu mākslinieku un piedalīties filmas veidošanas procesā. Visiem kopā aktīvi darbojoties, tapa mūsu skolēnu veidots smilšu kino. Prieks, pozitīvas emocijas un skaļi aplausi māksliniekiem un arī pašiem sev par paveikto!
18. oktobrī 8.d klases skolēni "Latvijas skolas somas" ietvaros, piedalījās izglītojošā, aizraujošā tematiska darbnīcā: “Arhitektūras pamatīpašības: izturība, lietderība, skaistums”. Praktizējoši arhitekti skolēnus draudzīgā veidā iepazīstināja ar teoriju un tad kopa veidoja projektu par tēmu. Skolēni, strādājot grupās, pilnveidoja arī sadarbības prasmes. Nodarbības noslēgumā skolēni prezentēja un aizstāvēja savas idejas.
20.maijā Rīgas Lietuviešu vidusskolas sākumskolas skolēni baudīja mūzikālu izrādi "Makss un Morics".
7.b klase apmeklēja izstādi P.Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā: "Snīkeri: eko x ego".
Atraktīvais un enerģiskais muzeja gids Valdis palīdzēja skolēniem iepazīties ar sporta apavu ražošanas un attīstības vēsturi. Neparastā izstāde lika aizdomāties par to, kādu "ekoloģisko pēdu" atstāj aiz sevis modeļu straujā mainība sporta apavu tirgū. Kas uzvarēs : EKO vai EGO? - tāds ir nākotnes jautājums. Noslēgumā skolēni piedalījās viktorīnā - individuāli atbildot uz jautājumiem par redzēto. Tas bija patiešām interesanta un vērtīga kultūras norise!
Cirka izrāde mūsu skolā.
2023. gada 20. aprīlī 7. d klase piedalījās radoša nodarbībā "Ceļojums pagātnē".
Nodarbības viena daļa norisinājās LNB, kur tiek izpētītas pastkartes no Nacionālas bibliotēkas un Dzelzceļa muzeja krājumiem, apskatīti pastkaršu rāšanas cēloņi un kādreizējās popularitātes iemesli. Pēc vēsturiskā apskata, katrs skolēns uzzīmē savu kartiņas dizainu un nodrukā to ar 100 gadus seno Bostonpresi.
Nodarbības otrā daļā skolēni Dzelzceļa muzejā iepazina elektrisko vilcienu, cietumnieku vagonu, salonvagonu un III klases pasažieru vagonu un darbojās ar tādiem priekšmetiem kā 20.gs. 30. gadu vilcienu saraksti, biļetes, represēto dzelzceļnieku personīgās mantas, adīklis, 20.gs. 70.-80. gadu žurnāli un grāmatas, žāvēta zivs un metāla krūze, izzina kā mainījās sabiedrības pasaules uztvere un ceļošanas paradumi, pateicoties dzelzceļa attīstībai.
2023.gada 5.aprīlī 7.a klases skolēni kopā ar klases audzinātāju devās uz Apollo kinoteātri, lai noskatītos filmu "Mātes piens’’.
Filma ir Latvijas režisores Ināras Kolmanes mākslas darbs, kurš veidots pēc N.Ikstenas romāna motīviem, kur attēlots mātes un meitas dzīvesstāsts kurš norisinās padomju okupētajā Latvijā.
2.b,3.a,3.c klase piedalījās Sveču darbnīcas meistarklasē.
Skolēni izzināja sveču vēsturi, iemācījās mērkt, liet un paši pagatavot sveces dažādās formās.Rezultāts priecēja un pārsteidza mazos sveču lējējus!
2022.gada 20.decembrī skolēniem bija iespējams skatīties teātrāla cirka izrādi "Bufonāde".
3.a klase 2022.gada 23.decembrī devās uz Turaidas muzejrezervātu un piedalījās muzejpedagoģiskajā nodarbībā "Ziemassvētki Turaidas muižā".
Svētku un tradīciju piedzīvošana un praktizēšana ir svarīga katrā kopienā, jo tā cilvēks veido savu identitāti, praktizē vērtības.
Turaidas muižā mūs sirsnīgi uzņēma zinošas un talantīgas muzeja speciālistes Ija un Gunta. Mūs apņēma silts mājīgums, senatnīgs interjers, īpaši saposta eglīte, sagatavota darba vieta katram.
Pēc skaidrojuma un dotā parauga, pievērsāmies Saules zīmes rotājumu gatavošanai. Tas gan bija mazliet piņķerīgi, bet aizraujoši, skaisti un dekoratīvi vienlaicīgi.
Pēc rūpīgi padarītā radošā darba, mēs dziedājām, muzicējām, dejojām, izspēlējām lomu spēles, cienājāmies ar ,,Turaidas tēju”, uzkodām piparkūkas, minējām mīklas, zīlējām nākotni, lējām laimi Andra Ščeglova smēdē.
Ar patiesu prieku ļāvāmies svētku garam, rotaļās gūstot neaizmirstamu pieredzi un jaunas zināšanas par savas tautas tradīcijām.
Ija un Gunta deva iespēju satikt īstu Lāci, Kazu un Vilku, kā arī iepazīt masku darināšanu un pielietošanu dažādu gadskārtas svētkos.
Mērķi sasniedzām - Ziemassvētkus ieskandinājām, Ceļamaizē saņēmām zināšanas par Latvijas vēsturi, simboliem, tradīcijām un dzīvesziņu, iemācījāmies darināt ķistu.
Pateicamies Turaidas muzejrezervāta kolektīvam par tik unikālu iespēju piedzīvot Ziemas saulgriežu rituālus! Paldies par kultūrvēsturiskā mantojuma glabāšanu, sargāšanu un nodošanu jaunajai paaudzei!
Valsts svētku nedēļas ietvaros, 3.a klase ar klases audzinātāju Ingrīdu Rimšāni devās uz Latvijas Kara muzeju, kur iepazinās ar Latvijas armiju no 1920. līdz 1940.gadam. Nodarbības laikā skolēni saprata jēdzienus armija un bruņotie spēki, apguva ierindas mācības pamatprasmes, piedalījās dažāda veida sacensībās. Nodarbībā tika izmantotas gāzmaskas, bruņu cepures, ložmetēju patronlentas.
31.oktobris Rīgas Lietuviešu vidusskolas pirmklasniekiem sākās ar jautru un izzinošu nodarbību “Pasakas no pirmssākumiem līdz mūsdienām” programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros.
Raitis Zapackis pasaku stāstnieka lomā gan stāstīja pasakas, gan dziedāja, gan aktīvi darbojās ar skolēniem. Pirmklasnieki tika iepazīstināti ar pasaku rašanās vēsturi, uzzināja arī daudz interesanta un neparasta par pasakām.
2021./2022.mācību gada norises
27.maijā 8.b klases skolēni devās uz Liepāju, lai iepazītos ar pilsētu un apmeklētu programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros Karostas cietumu un Liepājas koncertzāli "Lielais Dzintars". Koncertzālē notika izglītojoša nodarbība, kuras laikā skolēni iepazinās ar arhitektūru un kultūras un mākslas iespējām.
10.klases skolēni dodas uz Modes muzeju. “Kā top tērps. Profesijas.”
Aktivitāti ieteica un organizēja Dizains un tehnoloģijas skolotāja Lilita Siliņa: “17. maijā mēs devāmies uz modes muzeju, lai uzzinātu, kā top apģērbi. Klausoties prezentāciju, atcerējāmies, no kā nāk dabīgais audums. Tad uzzinājām, kā tiek izgatavoti apģērbi, pieminot daudzas dažādas profesijas, kas veic noteiktu darbību. Būtībā skatījāmies prezentāciju, lai uzzinātu, kā lielās modes kompānijas veido savu modi. Mēs uzzinājām, kā uzņēmumi licencē citus uzņēmumus, lai ražotu produktus, kurus pārdod liela uzņēmuma ietvaros, lai iegūtu preces, kas viņiem ‘’nepieder’’.
Pēc prezentācijas iegājām bunkurā jeb pazemes telpā, kur modes muzeja turpinājumā, ieraudzījām vecmodīgus apģērbus sievietēm un bērniem (dienas un vakarkleitas), pēc tam ātri vien pagājām garām vīriešu uzvalkiem cauri gadiem. Pēc tam bija vesela modes istaba no 1890.-21.gadsimta kur arī bija parādīts tā laika istabas un bērnu mantas , pēc tam apskatījām ļoti foršu izstādi par modi cauri gadiem, sākot no senlatviešu tradicionālajiem apģērbiem līdz disko gadiem. Pēdējā izstāde bija tik jautra, jo tā bija savā ziņā interaktīva ar audio (dialogu un dabas skaņām), kustīgiem modeļiem un gaismām.”
Justīne Sondare, 10 US klases skolniece: “Ar klasi 17.05.2022 viesojāmies Rīgas Modes muzejā. Modes muzejā mums pastāstīja par to, kā rodas apģērbi, iepazīstināja ar to, ka apģērbu ražošana nav tik viegls process, it īpaši augstajā modē, kur nepieciešamas vairākas profesijas, lai gala rezultāts būtu labākais un kvalitatīvākais. Bija iespēja iepazīties ar dažādu laika posmu sabiedrības modi, ielas stilu, pludmales stilu. ”
Nodarbība "No-zīmes: Vai klasiskā māksla vēl ir aktuāla?"
Koncertlekcija "Mūsu stāsts par Rīgu".
2020./2021.mācību gada norises
Latvijas Leļļu teātra izrāde "Makss un Morics".
IZRĀDES MAKSS UN MORICS 1.C KLASES IZVĒRTĒJUMS.pdf
Latvijas Leļļu teātra izrāde "Emīls un Berlīnes zēni".
Āraišu ezerpils nodarbība "Lidojošo ezeru teikas: pasakas vai vēstures avots".
Tiešsaistes interaktīva nodarbība “Radošā rakstīšana”.
Skolēnu atziņas:
- Mēs katrs esam unikāls, radošs, mērktiecīgs.
- Jāiemācās visus pieņemt tādus, kādi viņi ir.
- Atrast risinājumu var jebkurā situācijā.
Dirty Deal Teatro klausāmizrāde "Noklausies".
8.maijā 12.klašu skolēniem bija iespējams piedalīties Liepājas muzeja muzejpedagoģiskajā nodarbībā "Māksla man visapkārt". Skolēni nodarbības beigās veidoja radošu uzdevumu - mākslinieku Egila Brūna un Elitas Patmalnieces gleznu atveidošanu fotogrāfijās.
Latvijas Kinematogrāfistu savienības projekta „Kino visiem un visur Latvijā” laikā 5.a klase noskatījās 2018.gada filmu pēc Vizmas Belševicas darba "Bille" motīviem. Skolēnu atziņas noskatoties filmu "Bille".
Projektā “Latvijas skolas soma” mūsu skolas skolēniem bija iespēja youtube platformā baudīt koncertu "Pasaules Ziemassvētki”. Ziemassvētku koncerts notika 18. decembrī pēc klases stundas. Koncertprogrammas veidotāji koncertstāstā atklāja dažādās Ziemassvētku tradīcijas visā pasaulē. Koncertprogrammas stāsts ļāva redzēt arī citu valstu svētku tradīcijas, piemēram, Portugālē vai Austrālijā. Būtiski ir akcentēt skolēniem cieņu pret tradīcijām, ko cenšamies akcentēt un stiprināt arī ikdienas darbā.
Koncertlekcijā piedalījās dziedātājs Mikus Abaroniņš un multiinstrumentāliste Arta Abaroniņa (čells, basģitāra, klavieres).
Ziemassvētku koncerts skolēniem un viņu ģimenēm dāvāja svētku sajūtu.
Dirty Deal Teatro izrādi "Misija: Zeme" noskatījās 1.-4. klašu skolēni. Izrāde ir stāsts par tālu nākotni, cilvēku atstātajām liecībām uz zemes. Izrādes stāsts tiek izstāstīts ar zinātniskiem faktiem un radošās komandas fantāzijas lidojumu. Pēc izrādes skolēni kopīgi pārrunāja būtiskākās tēmas, kas atspguļotas izrādē - mūsu attieksme pret apkārtējo vidi, kurā dzīvojam. Izrāde bija patiesi nebijis piedzīvojums mūsu skolas skolēniem, jo tā notika tiešsaistes platformā Zoom un ar izrādes radošo grupu varēja sazināties, izmantojot čata iespējas. Vērtīga, radoša un izzinoša izrāde!
25.09.2020. 1. klases devās uz Namdara darbnīcu izzinošā un radošā nodarbībā "Koku daudzveidīgā dzīve".
14.02.2020. - Projekta “Skolas soma” ietvaros prmās klases apmeklēja teātra izrādi “Miega pele”.
31.01.2020. - Mācāmies būt droši, atraktīvi, pārliecinoši.
Projektā "Skolas soma" - 5.a.,5.b.,7.b.,8.a.,8.b. klases.
30.01.2020. - 11. klases skolēni nodarbībā "Mana runa pārliecina".
29.01.2020. - 3. un 4. klašu skolēniem ir interesanti nodarbībā "Mana runa pārliecina".
28.01.2020. - 9.- 10. klašu skolēni papildina savas zināšanas, kā veiksmīgāk publiski uzstāties un pārliecināt citus.
24.01.2020. - 6.,7.klašu skolēni radošajā darbnīcā "Mana runa pārliecina". Caur smiekliem un jokiem apgūstam publiskās uzstāšanās mākslas pamatprincipus.
Trenējam prasmi uzstāties publikas priekšā, atbrīvoties no satraukuma kļūdīties citu priekšā, veiksmīgi uzstāties un sagatavoties publiskajai runai.
Projekta 'Latvijas skolas soma' ietvaros 4.b klase devās uz Zinātkāres centru ZINOO Rīgā, lai ieslēgtu savu zinātkāri un uzzinātu ko jaunu par sevi, apkārtējo pasauli, skaņu un citām tehnoloģijām!
14.11.2019. - 9.a klase apmeklēja Ziedoņa klasi.
07.11.2019. - 2.a un 2.b klases apmeklēja Zinoo centru.
12.11.2019. - 10. klase piedalījās "Ziedoņa klases" izlaušanās spēlē.
12.11.2019. - Latvijas skolas somas ietvaros 8.b klase piedalījās alternatīvajā mācību stundā, kas bija veltīta Imanta Ziedoņa daiļradei. Sadarbojoties un attīstot lasītprasmi, 42 minūšu laikā klase veiksmīgi atrisināja visus uzdevumus un tika arā no izlaušanās istabām.
07.11.2019. - 1. - 4. klašu skolēni ļoti interesanti pavada laiku ZINOO centrā.
05.11.2019. - 6.a klase devās uz "Skolas soma" pasākumu "Ziedoņa klase". Sakumā jaunieši iepazinās ar Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" darbību. Pēc tam aktīvi darbojās izlaušanās istabās, kur palīdzēja izlasītās I. Ziedoņa pasakas. Bērnu atsauksmes pēc pasākuma bija: "Interesanti! Jautri! Smieklīgi! Forši! Aizraujoši! Uztraucoši!"
04.11.2019. – 5.b klase apmeklēja skolas somas pasākumu “Stunda Ziedoņa klasē”. Skolēni iepazinās ar Imanta Ziedoņa personību un daiļradi, attīstīja audiovizuālo uztveri un prasmi strādāt ar tekstu. Stundas centrālais notikums ir izlaušanās no istabas, kas balstīta uz Imanta Ziedoņa pasakām. Tā ir istaba ar dažādiem uzdevumiem, tā ir kā spēle, kuras mērķis ir, atrisinot savstarpēji saistītu uzdevumu virknējumu, pēc iespējas ātrāk izkļūt no istabas.
11.02. - 1.b klases skolēni aktīvi līdzdarbojās Nila Īles studijā.
05.02. - cik brīnišķīga ir šī iniciatīva "Latvijas skolas soma" tā dod iespēju atklāt un labāk izzināt noslēpumaino mūzikas pasauli!
04.02. - 3.a un 4.b klases skolēni muzicē Nila Īles studijā. Patika ļoti!